Jarosław Nowak
Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu
JAROSŁAW NOWAK

O mnie

Pasja do wspinania i miłość do natury. Te dwie rzeczy sprawiają, że od przeszło 25 lat wspinam się w każdej wolnej chwili w skałach zarówno Polskich jak i zagranicznych.

Także z pasji do wspinania urodziły się wiele lat temu kursy i szkolenia wspinaczkowe. No bo jak tu nie zarażać tą pasją, skoro wspinanie jest takie fajne? Czemu nie podzielić się wieloletnim doświadczeniem, podpartym kilkoma tysiącami przewspinanych dróg wspinaczkowych w różnych miejscach świata? Dróg różnorodnych, zarówno tych prostszych jak i tych bardzo trudnych. Nie wykorzystać świetnej znajomości Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Czarnorzek, Sokolików czy Wschodniej Słowacji? I setek innych miejsc.

Więc szkolę.  Wkładam w to całe serce, wiedzę i zapał. Każdy dzień w innym miejscu. Dzień przepracowany solidnie od rana do wieczora. Dzielę się tą pasją, mówię o etyce, pokazuję jak przeżyć w terenie skalnym i uczę technik linowych… Czasem żartem, czasem serio… Wszystko po to, aby finalnie moi podopieczni wyruszyli samodzielnie, na spotkanie swojej własnej, wymarzonej wspinaczkowej przygody.

Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu
Jarosław Nowak